SEO’da Kullanılan Terimler ve AnlamlarıSEO’da Kullanılan Terimler ve Anlamları


seo, bili ve belgeleri tarayarak kullanıcının yokluk duyduğu verileri ekrana getirmeyle görevli sistemdir. Verilerin çapkın getirilmesi ve arama sonuçlarında ilk sırayı alması kendince çözümler geliştirilmiştir. İşletmeler ürün okunuşu hizmetlerini arama motorlarında işaret giysi sıralarda arazi alarak müşterilerine varmak istemektedir. İnternet kullanımın hızla artmasıyla önemli verilerin arama motorlarından optimizasyona uğraması gerekir. başkaca en üst sıralardaki yarışma yarışını kazanabilmek yoluna seo, araçlarının kullanılması şarttır. SEO belli terimlerle eş araya gelmiş algoritmalardan veriyi yayınlamaktadır. SEO belirli terimlere ayrılarak yoklama edebilmeleri kolaylaşmıştır.

ROBOTS

Arama motorundaki botların yönlendirmesini yapan kodlardır. Bu kodun görevi, web sitesinde istenmeyen kısımları gösteren okunuşu web sitenin dizisinde bulun kök dosyaları ulaştıran terimdir.

ADWORDS

Google da reklamların yayınlandığı sistemdir. Web sitelerin yayınlamak istediği reklamları taharri motorlarında veya türlü internet sitelerinde yayınlanan verilerdir. Adworsd reklamlarında işaret üst sıraları yakalayabilmek maksadıyla hakikat komütatör kelimelerin seçmesi önemlidir. zıt taktirde ödeyeceğiniz masraflar reklam gösterimi uğruna kifayetli gelmeyebilir.

KEYWORD

Bilgi ve belgelerin basitçe bulunabilmesi göre vacip komütatör kelimelerin gösterildiği bilgi akışıdır. Keyword, web Kaynaklar sitelerin kaynaklarını taharri sonuçlarında giyecek sıralarda gösterebilmek için vazife almıştır.

RSS

İnternet sitelerinin oluşturacağı içerikleri anlık neşriyat haline getirebilecek yazılımdır. Yayına sunulacak içeriğin; yazı, etiket, ilişki gibi işlevleri kategorize ederek içeriğin SEO da paylaşılması yoluna gündüz sayıyor. Bu terim işaret fazla haber sitelerinde görülmektedir.

GOOGLE İNSİGHTS

Google eliyle oluşturulan veridir. Bu muta daha çok ülke, vilayet sınırı okunuşu bölgesel çapta aranan verilerin raporlanıp düzenlendiği mühim malumat kaynağıdır. Google İnsights ile çevirgeç kelimelerin eğilimlerin, taharri zamanlarının, hacimlerinin okunuşu benzer açkı kelimelerinin geliştirilmesi okunuşu kıyaslanması göre ulaşılabilir pınar olmuştur.

İCON

Kaynak yazılar içerisinde vaziyet alabilecek küçük resimlere verilen isimdir. müteaddit kullanıcılar çeşidinden sevilen İkonlar aptal telefonlarda emoji olarak da kullanılmaktadır.

CPU

İşlemci demektir. İnternet siteleri hosting vasıtasıyla yayınladıkları verileri çağırıp kullanıcıya ulaştırmakla memur sistemdir. düzen çağırdığı bilgileri getirebilmek uğruna etkisi işlemciye yokluk duyar. yeteneksiz işlemci sitenin geç yüklenmesine sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *